044-210839 0735-310839
Effektivt tillbehör från Swissarms som passar alla vapen med weaver/picatinny fäste.
Ett lasersikte är perfekt för snabba skott och visar träffpunkten med en kraftigt lysande rödpunkt. I svåra situationer, som exempelvis kan uppkomma vid t.ex. eftersök, är detta sikte ett utmärkt val. Den inbyggda xenonlampan är mycket stark och har inställbar ljusspridning . Lasersiktet/Lampan har 3 lägen: bara laser, bara lampa eller laser och lampa, 2st CR123 batterier medföljer.
Lasersiktet håller mycket hög kvalitet, har exakta reglage och är enkelt att montera på och av.
Tekniska specifikationer
| Vikt | 118g |
| Totallängd | 85mm |
| Ljuslägen | Laser, Lampa, Laser/Lampa |
| Ljusspridning | Ställbar |
| Lamptyp | Xenon |
| Ljusstyrka | 90 Lumen |
| Kilspår | Picatinnyfäste 21mm |
| Konstruktion | Komposit |
| Skala | 1:1 |
| Streckkod | 3559962638594 |



