044-210839 0735-310839
Mycket prisvärd eldriven softairgun! Inre slitdelar gjorda av metall för bästa livslängd. Tungt gevär på hela 3360g, anslagsenergi 0,7J. Magasinet rymmer 300st kulor. Med en utgångshastighet på 100m/s kan du enkelt även placera dina singelskott där du vill ha dem! Tillverkad i komposit med metallpipa. Försedd med ställbar Hop-Up. Geväret levereras med batteri och laddare!
Tekniska specifikationer
| Längd ihopfälld | 775mm |
| Vikt | 3360g |
| Totallängd | 775mm-875mm |
| Ammunitionskaliber | 6,0mm |
| Drivning | EL 8,4v 1200mAh |
| Eldalternativ | Semi & Full Auto. |
| Extra magasin | 1789,1584 |
| Anslagsenergi | 0,7J |
| Utgångshastighet 0,20g | 100m/s |
| Magasinkapacitet | 300st |
| Rekommenderad ammunition | 1794,1795,1796,1797 |
| Ammunitionsvikt | 0,20g - 3,0grains |
| Kilspår | Picatinny / Weaver |
| Riktmedel | Justerbart |
| Piptyp | Hop-Up |
| Stomme | Metall-Komposit |
| Slide | Metall/Komposit |
| Konstruktion | Metall/Komposit |
| Skala | 1:1 |
| Streckkod | 3559961809193 |



