044-210839 0735-310839
Ett fjäderdrivet gevär, till ett helt otroligt pris. Vapnet är utrustat med fästen för rödpunktssikte, lasersikte lampa mm. Det har en utgångshastighet på 70m/s med 0,20g - 3,0grains kulor. Geväret har en vikt på 1520g och en längd på 975mm. Magasinet rymmer 300st kulor.
Tekniska specifikationer
| Vikt | 1520g |
| Totallängd | 975mm |
| Ammunitionskaliber | 6,0mm |
| Drivning | Fjäder |
| Extra magasin ingår | Nej |
| Extra magasin | 1592 |
| Anslagsenergi | 0,5J |
| Utgångshastighet 0,20g | 70m/s |
| Magasinkapacitet | 300st |
| Rekommenderad ammunition | 1751,1752,1753,1757,1791 |
| Ammunitionsvikt | 0,20g - 3,0grains |
| Riktmedel | Justerbart |
| Piptyp | Hop-Up |
| Stomme | Komposit |
| Slide | Komposit |
| Konstruktion | Komposit |
| Skala | 1:1 |
| Streckkod | 3559961807052 |



