044-210839 0735-310839
Mycket power för pengarna. Magasinet rymmer hela 12st. Mantelrörelse krävs mellan varje skott. Utgångshastighet 90m/s med 0,20g - 3,0grains ammo. Skön fjäderdriven modell med en vikt på 394g. Längd 214mm. För bästa precision rekommenderar vi att du använder 0,20g - 3,0grains ammunition.
Tekniska specifikationer
| Vikt | 394g |
| Totallängd | 214mm |
| Ammunitionskaliber | 6,0mm |
| Drivning | Fjäder |
| Extra magasin ingår | Nej |
| Extra magasin | 1980 |
| Anslagsenergi | 0,5J |
| Utgångshastighet 0,20g | 90m/s |
| Magasinkapacitet | 12st |
| Rekommenderad ammunition | 1751,1752,1753,1757,1791 |
| Ammunitionsvikt | 0,20g - 3,0grains |
| Riktmedel | Fast |
| Piplängd | 116mm |
| Piptyp | Slätborrad |
| Stomme | Komposit |
| Slide | Komposit |
| Konstruktion | Komposit |
| Skala | 1:1 |
| Streckkod | 3559962100015 |



