044-210839 0735-310839
Ett fjäderdrivet gevär, till ett helt otroligt pris. Vapnet är utrustat med fästen för rödpunktssikte, lasersikte lampa mm. Det har en utgångshastighet på 70m/s med 0,20g - 3,0grains kulor. Geväret har en vikt på 1520g och en längd på 975mm. Magasinet rymmer 300st kulor. Vapnet är samma som 1621 fast även utrustat med rödpunktsikte, lasersikte och lampa.
Tekniska specifikationer
| Vikt | 1520g |
| Totallängd | 975mm |
| Ammunitionskaliber | 6,0mm |
| Drivning | Fjäder |
| Extra magasin ingår | Nej |
| Extra magasin | 1592 |
| Anslagsenergi | 0,5J |
| Utgångshastighet 0,20g | 70m/s |
| Magasinkapacitet | 300st |
| Rekommenderad ammunition | 1751,1752,1753,1757,1791 |
| Ammunitionsvikt | 0,20g - 3,0grains |
| Riktmedel | Justerbart |
| Piplängd | 333mm |
| Piptyp | Hop-Up |
| Stomme | Komposit |
| Slide | Komposit |
| Konstruktion | Komposit |
| Skala | 1:1 |
| Streckkod | 3559961807069 |
| Antal per förpackning | 3st |



